Program


MÁV Erdélyi/2. Zeneakadémia

MÁV Erdélyi/2. Zeneakadémia

Takács-Nagy Gábor avatott és világszerte elismert előadója a bécsi klasszikusok műveinek, de ezen belül is különlegesen vonzódik Haydn-hoz. A hangverseny első és harmadik műsorszáma egy-egy Haydn szimfónia: az első a pálya elejéről, talán még az Esterházy szolgálat előtti évekből, a másik Haydn utolsó szimfóniája, amelyet londoni vendégszereplése céljára komponált.  több...

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. október 30. péntek, 19:00

Haydn: C-dúr szimfónia No.20
Mozart: Esz-dúr versenymű két zongorára K.365
Haydn: D-dúr (London) szimfónia No.104

Közreműködik: Jean-Efflam Bavouzet, Nemecz Andrea (zongora)
Vezényel: Takács-Nagy Gábor

Takács-Nagy Gábor avatott és világszerte elismert előadója a bécsi klasszikusok műveinek, de ezen belül is különlegesen vonzódik Haydn-hoz. A hangverseny első és harmadik műsorszáma egy-egy Haydn szimfónia: az első a pálya elejéről, talán még az Esterházy szolgálat előtti évekből, a másik Haydn utolsó szimfóniája, amelyet londoni vendégszereplése céljára komponált. A két mű komponálása között mintegy 30 év telt el, közben az Esterházy hercegi zenekar vezetése során Haydnnak volt ideje és módja mindent, ami zenekar, megtanulni és kipróbálni. Az érdekes az, hogy a korai műben is felfedezhetők már stílusának jellegzetes elemei, fantáziája, humora, a London-szimfónia pedig érett remekmű, Haydn szimfonikus művészetének méltó megkoronázása. A kor másik óriása, Mozart már régen nem is élt a London-szimfónia születésekor, nála viszont a zongorahangzás és a zongorajáték szépsége utolérhetetlen. Életművének egyetlen, kétzongorás versenyművét – több, megerősített vélemény szerint – nővére, Nannerl és saját maga számára írta 1779-80-ban, amikor még Salzburgban élt. Jean-Efflam Bavouzet személyében korunk egyik leghíresebb, nagy nemzetközi tekintélynek örvendő francia zongoraművészét üdvözölhetjük a Zeneakadémia pódiumán, akinek partnere, Nemecz Andrea a művész felesége.

Ajánlatunk


1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.

Moliére komédiázik. Kifiguráz bennünket. Félelmeinket, öncsalásainkat, kicsinyességünket. Ez utolsó színdarabja. 1673. február 17-én a Képzelt beteg előadása közben a címszerepet alakító Molière a színpadon rosszul lesz, és még aznap meghal.

További ajánlataink


A magyar irodalom egyik legszívbemarkolóbb alkotása felnőtteket, fiatalokat egyaránt megérint. Közös gondolkodásunk és közbeszédünk része lett a grund, amely a…

Ennek a különleges darabjának nincs próbája, nincs díszlete, nincs jelmeze, nincs rendezője. Egy színész életében csak egyetlenegyszer adhatja elő a…

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezze az otthona kényelméből az online streaming kínálatunkat!

Hírlevél feliratkozás

Értesüljön hírlevelünkből a legnépszerűbb programokról!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!