Program


MÁV Festetics/1.
3

MÁV Festetics/1.

Hangversenyünk a Festetics koncertek azon típusába tartozik, amelyeken zenekarunk egy-két tagja mutatkozhat be szólistaként. Ezen a koncerten egyik koncertmesterünk, Bartha Mátyás hegedűművész és a csellószólam egyik vezetője, Rózsa Richárd kerül reflektorfénybe, mellettük pedig bemutatkozik egy nagy reményekre jogosító fiatal karmester is.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. október 22. csütörtök, 19:00

Holst: Saint Paul’s Suite
Tartini: g-moll szonáta (Ördögtrilla)
Bruch: Kol Nidrei
Rossini: Une larme – variációk gordonkára
Massenet: Thais – Méditation
Britten: Simple Symphony

Közreműködik: Bartha Mátyás (hegedű), Rózsa Richárd (gordonka)
Vezényel: Thomas Kornél

Hangversenyünk a Festetics koncertek azon típusába tartozik, amelyeken zenekarunk egy-két tagja mutatkozhat be szólistaként. Ezen a koncerten egyik koncertmesterünk, Bartha Mátyás hegedűművész és a csellószólam egyik vezetője, Rózsa Richárd kerül reflektorfénybe, mellettük pedig bemutatkozik egy nagy reményekre jogosító fiatal karmester is. A műsor roppant változatos, mind a zeneszerzők nemzetisége, mind a művek keletkezésének ideje szempontjából. A barokk kort a szédületes tudású hegedűművész-zeneszerző, Giuseppe Tartini (1692-1770) híres Ördögtrilla-szonátája képviseli, a romantikát Rossini öregkori műve, amely egy saját dalára komponált variáció-sorozat gordonkára. Jules Massenet (1842-1912) francia operaszerző, Thais című operájának közzenéje a Méditation, gyönyörű hegedűszólóval. Elsősorban hegedűműveiről híres Max Bruch (1838-1920) is, akitől most egy híres csellódarabot hallunk, az ősi zsidó ima dallamára komponált Kol Nidrei című művet. A XX. századot két angol zeneszerző képviseli. Gustav Holst (1874-1934) a londoni St. Paul Leányiskola zenetanára volt, növendékei számára komponálta azt a művét, amely hangversenyünkön elhangzik, Benjamin Britten (1813-1976) pedig gyermekkorában, szinte játékból komponált kis szerzeményeinek témáit dolgozta fel 20 éves korában komponált „Egyszerű szimfóniájában”.

Ajánlatunk


Moliére komédiázik. Kifiguráz bennünket. Félelmeinket, öncsalásainkat, kicsinyességünket. Ez utolsó színdarabja. 1673. február 17-én a Képzelt beteg előadása közben a címszerepet alakító Molière a színpadon rosszul lesz, és még aznap meghal.

További ajánlataink


Martin Rauhaus komédiája hatalmas filmsiker volt hazájában, színpadi változata pedig Németország után először nálunk mutatkozik be.

Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az…

Mozgalmas, pörgős időszak: gőzerővel készül a Fővárosi Nagycirkusz a „Csillagok, égbeli tűk” című előadásra

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezze az otthona kényelméből az online streaming kínálatunkat!

Hírlevél feliratkozás

Értesüljön hírlevelünkből a legnépszerűbb programokról!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!