Program


Oláh Vilmos, Fenyő László és Prunyi Ilona - Kamarazene karnyújtásnyira

Oláh Vilmos, Fenyő László és Prunyi Ilona - Kamarazene karnyújtásnyira

Prunyi Ilona és kiváló vonós partnerei, Oláh Vilmos és Fenyő László kalauzolásával a romantikus stílus különféle arcaira és korszakaira csodálkozhatunk rá ezen a hangversenyen. Mendelssohn 1842-ben keletkezett, életvidám D-dúr cselló-zongora szonátájában az áradó dallamok és a kifejező líraiság mellett még a világos, klasszikus szerkesztésmód figyelhető meg, a lassú tétel koráljával pedig a szerző példaképét, Bachot idézi meg.  több...

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 14. csütörtök, 19:00

Kamarazene karnyújtásnyira
Oláh Vilmos, Fenyő László és Prunyi Ilona A Zeneakadémia saját szervezésű programja

Mendelssohn: 2. (D-dúr) cselló-zongora szonáta, op. 58
Csajkovszkij: Tizennyolc darab, op. 72 – 3. Tendres reproches
Csajkovszij: Románc, op. 5
Csajkovszij: Tizennyolc darab, op. 72 – 8. Dialógus
Csajkovszkij: Két darab, op. 10 – 2. Humoreszk

SZÜNET

Sinding: 3. (C-dúr) zongoratrió, op. 87

Oláh Vilmos (hegedű), Fenyő László (cselló), Prunyi Ilona (zongora)

Prunyi Ilona és kiváló vonós partnerei, Oláh Vilmos és Fenyő László kalauzolásával a romantikus stílus különféle arcaira és korszakaira csodálkozhatunk rá ezen a hangversenyen. Mendelssohn 1842-ben keletkezett, életvidám D-dúr cselló-zongora szonátájában az áradó dallamok és a kifejező líraiság mellett még a világos, klasszikus szerkesztésmód figyelhető meg, a lassú tétel koráljával pedig a szerző példaképét, Bachot idézi meg. Csajkovszkij ezután felcsendülő rövid zongoradarabjai az érett romantika remekművei – mindegyik egy-egy külön érzelmi világba enged bepillantást. Végül valódi csemegének ígérkezik Christian Sinding (1845–1941) zongorás triója 1908-ból – a norvég születésű zeneszerző Lipcsében épp a Mendelssohn által alapított Konzervatóriumban tanult, és élete nagy részét Németországban töltötte. Stílusa – mely igen egyéni – leginkább Wagner és Liszt zenéjében gyökerezik, és a későromantika nagy mesteréhez, Richard Strausshoz áll talán legközelebb.
 
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Támogató:

A koncert a Kormány 1290/ 2020. (VI. 5.) Korm. határozata alapján a kulturális intézmények által képviselt terület koronavírus világjárvány okozta gazdasági nehézségeinek enyhítése érdekében született támogatással valósul meg.

Ajánlatunk


Claude Magnier legendás bohózatában Louis de Funès 13 év alatt több mint hatszázszor játszotta Barnier szerepét – amit filmen később Sylvester Stallone tett ismertté az egész világon.

Mozgalmas, pörgős időszak: gőzerővel készül a Fővárosi Nagycirkusz a „Csillagok, égbeli tűk” című előadásra

Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök emberi értékekről, de ravaszságról, cselvetésekről és gyarlóságról is.

További ajánlataink


Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az…

„Háromfogásos gourmet menü” – jellemezte a Bachtrack kritikusa Paavo Järvi koncertjét, amelyen Sibelius, Tüür és Beethoven egy-egy darabját tűzte műsorra.…

Mindenkivel megeshet – mármint ha nő, és elmúlt annyi...

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezze az otthona kényelméből az online streaming kínálatunkat!

Hírlevél feliratkozás

Értesüljön hírlevelünkből a legnépszerűbb programokról!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!