SISSI, A MAGYAR KIRÁLYNÉ
6720 Szeged, Népkert sor 7., Erzsébet liget
a Monarchia Operett vendégjátéka
esőnap: július 27. (vasárnap)
a Monarchia Operett vendégjátéka
esőnap: július 27. (vasárnap)
Huszka Jenő – Szilágyi László:
SISSI, A MAGYAR KIRÁLYNÉ
operett
Huszka Jenő operettje igazi, nemzeti érzelmeket erősítő, humorral és szerelemmel átitatott darab, mely gróf Andrássy Gyula, az Osztrák-Magyar monarchia későbbi külügyminisztere és Erzsébet királyné, azaz Sissi, beteljesületlen, történelmileg nem igazolt szerelméről szól. Gyönyörű dallamok, szellemes versek és remekül ábrázolt szereplők jellemzik a darabot, melynek átdolgozása során a három felvonásból egy feszesebb tempójú, de az eredetihez is hű, modern, két felvonásos operett született a Monarchia Operett alkotóinak, művészeinek közreműködésével.
Erzsébet királyné köztudomásúan szerette a magyarokat, s a nép is benne látta megmentőjét. Sissi Zsófia főhercegnővel való szembenállása és szabadság iránti vágya szimpatizált a rebellis nép érzéseiv el, ugyanakkor az osztrák udvar rosszallását is magával hozta. Gróf Andrássy Gyula a magyarság számára próbál kiutat találni az elkeserítő, fegyveres forradalommal fenyegető helyzetből. A férfi heves rajongása és forró szerelme viszonzásra talál a császárnő részéről, azonban vágyaiknak kényszerű gátat szab a politika. Kettejük köteléke, valamint Sissi magyarok iránti szeretete ennek ellenére is elősegíti a Kiegyezés létrejöttét.
A császárné és a gróf beteljesületlen kapcsolata mellett azonban további szerelmek is szövődnek az udvarban: a közönség tanúja lehet a magyarokat kedvelő osztrák férfiú és egy férjet kereső, burgenlandi lány, valamint két gyermekkori szerelmes: Erzsébet királyné udvarhölgye és egy magyar forradalmár boldogságkeresésének is. Csodaszépen megzenésített Petőfi-versek és mára slágerré vált Huszka-dallamok tarkítják a szenvedélyes történetet, amely júliusban magával ragadja majd az újszegedi színpad közönségét!
Alkotók
Díszlettervező: Rákay Tamás
Jelmeztervező: Kollár Péter Erik
Zenei vezető: Kéménczy Antal
Koreográfus: Szkáli Edina
Rendező: Kerényi Mikós Gábor – Kero®
Készült az EMMI támogatásával.
Glattauer vígjátéka nagy emberismerettel és virtuozitással sodorja nézőjét a hősökkel együtt a jövő meglepetései felé...
A székely kapu az ősi erő, a hit, a remény, az Istenhez való tartozás jelképe, kommunikációs csatorna ég és föld…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!