Program


Egyiptomi művészet-sorozat II. Az élők birodalma, pillanatképek a fáraókori Egyiptom mindennapjaiból

Egyiptomi művészet-sorozat II. Az élők birodalma, pillanatképek a fáraókori Egyiptom mindennapjaiból

A nyugati világ szemében Egyiptom mindenkor a „másság” megtestesítője volt, e mögött valójában az ókori egyiptomiaknak a természeti környezetük felől érkező kihívásokra és a társadalmi együttélés problémáira adott válaszaik különbözősége bújik meg. A történeti kutatások fejlődésében bekövetkezett fókuszváltásnak köszönhetően, mely a hétköznapi egyént és egykori tapasztalatait tette meg vizsgálatának tárgyául, ma már sokat mesélhetünk arról, miként festett ez a letűnt…  több...

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. augusztus 26. csütörtök, 18:00

A nyugati világ szemében Egyiptom mindenkor a „másság” megtestesítője volt, e mögött valójában az ókori egyiptomiaknak a természeti környezetük felől érkező kihívásokra és a társadalmi együttélés problémáira adott válaszaik különbözősége bújik meg. A történeti kutatások fejlődésében bekövetkezett fókuszváltásnak köszönhetően, mely a hétköznapi egyént és egykori tapasztalatait tette meg vizsgálatának tárgyául, ma már sokat mesélhetünk arról, miként festett ez a letűnt világ az egyiptomi ember szemszögéből.

Szólhatunk például arról, milyen külsőségekben és feladatokban nyilvánult meg a Hórusz isten földi megtestesülésének tartott fáraó felelőssége népe biztonságáért és jóllétéért. Belekukkanthatunk egy előkelő óegyiptomi hölgy kozmetikai készletébe, és elmélázhatunk afelett, vajon divatos dolognak számított-e akkoriban a tetoválás. Tehetünk egy virtuális sétát egy több mint kétezer éves város keskeny utcácskáin, miközben az óegyiptomi „portréművészet” rejtelmeit feszegetjük. Válaszokat kaphatunk olyan kérdésekre, hogy miként válhatott valaki írnokká, mi köze lehet egy brit orvos-polihisztornak az egyiptomi hieroglifák megfejtéséhez, vajon ismerték-e az egyiptomiak a migrén ellenszerét, miért vásott el egy középbirodalmi varázsbot hegye, vagy hogy miképpen lehet álom közben meggyógyulni a legkülönfélébb nyavalyákból. Mindehhez az egyiptomi kiállítás tárgyai és a kísérő füzetecske képei nyújtanak majd segítséget.

Ajánlatunk


Fischer Ádám több mint fél évszázada kezdődött karmesteri pályája sokféle szálon kapcsolódik hazájához: a Rádiózenekar, az Operaház, a Müpa, az Osztrák-Magyar Haydn Zenekar mind munkássága fontos fejezetei.

Nem titok, hogy Snétberger Ferenc, a 2024/25-ös évad művésze legkedvesebb zenészpartnerei közé tartozik Anders Jormin svéd bőgős és Joey Baron amerikai dobos.

Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt irodalmi klasszikusokat. Nagyszerű arányérzékkel teszi követhetővé a cselekményt a tánc nyelvén. Klasszikus alapokra épülő kortárs koreográfiája különleges és látványos, szakmailag magas színvonalú, mégis befogadható és közönségbarát.

További ajánlataink


A közelmúltban elhunyt, 80 esztendeje született zeneszerző emlékére rendezett koncerten egy korai elektronikus zenei kompozíciója és egy kései kórusműve mellett…

François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei…

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezze az otthona kényelméből az online streaming kínálatunkat!

Hírlevél feliratkozás

Értesüljön hírlevelünkből a legnépszerűbb programokról!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!